top of page
Katarina G. Rugani
univerzitetna diplomirana psihologinja in specializantka psihoterapije

Katarina Rugani se je po univerzitetnem študiju psihologije in po opravljenem strokovnem izpitu iz vzgoje in izobraževanja zaposlila v srednji šoli, kjer poučuje psihologijo ter hkrati terapevstko in svetovalno dela z mladostniki in njihovimi starši.

Svoje strokovno znanje je dopolnila s programom izpopolnjevanja Zakonska in družinska relacijska terapija, trenutno pa zaključuje specializacijo iz Sistemske psihoterapije. Dodatno se izobražuje na različnih področjih psihoterapije, na področju medicinske hipnoze ter pedagogike in andragogike.

 

V okviru Psihoterapevstke prakse se srečuje s posamezniki, pari in družinami ter vodi podporno skupino za mladostnike. Kot mlada mama z lastnimi izkušnjami vodi tudi pogovorno skupino za mame. Pri svojem delu uporablja različne metode in tehnike dela, ki jim je skupen princip na klienta orientirane psihoterapije.

IZOBRAŽEVANJA:

- študij psihologije (Filozofska fakulteta, UL)

- tečaj medicinske hipnoze (Društvo za medicinsko hipnozo Slovenije)

- izpopolnjevanje iz zakonske in družinske terapije (Teološka fakulteta, UL)

- pedagoško-andragoško izpopolnjevanje (Filozofska fakulteta, UL)

- specialistični študij sistemske psihoterapije (SFU Ljubljana)

- izobraževanje s področja terapevtskega dela z otroki (D. inštitut Bližina)

- sprotna, dodatna izobraževanja s področja psihologije, psihoterapije ter pedagogike.

katarina-001_big.jpg

Storitve

Enkratni svetovalni razgovor

je namenjen razbremenitvi trenutne stiske, kjer se pogovorite o možnostih reševanja težav, prav tako pa imate možnost pridobiti dodatne informacije o psihoterapiji (podobno kot na uvodnem razgovoru).

Psihološko svetovanje

Oblika strokovne pomoči, ki posameznika spodbuja k iskanju lastnih rešitev pri vsakodnevnih težavah, soočanju s stresom, sprejemanju odločitev in osebnostni rasti. Svetovanje je manj poglobljeno kot psihoterapija, poudarek pa je na sedanjem dogajanju.

Psihoterapija

je namenjena posameznikom, parom in družinam, ki se soočajo z najrazličnejšimi osebnimi izzivi ali medosebnimi stiskami. Gre za poglobljeni proces, posledica katerega je spreminjanje temeljnih vzorcev našega čustvovanja, mišljenja in vedenja. Fokus psihoterapije je na zmanjšanju neželene simptomatike in povečanju kvalitete življenja klienta. Ključne prvine psihoterapije so terapevtski odnos ter različne metode in tehnike, prilagojene razvojnemu obdobju (psihoterapija otrok in mladostnikov) ter potrebam in željam klienta oz. klientskega sistema.

Skupina za mladostnike

je namenjena mladim med 15. in 20. letom, ki se soočajo z različnimi izzivi tega razvojnega obdobja, polnega sprememb. V skupini lahko v varnem, zaupnem okolju spregovorijo o svojih stiskah in najdejo oporo med vrstniki. Delo se prilagaja naravi članov skupine.

Skupina za mame

je namenjena mamam, ki si želijo neformalnega druženja z drugimi mamami in pogovora ter podpore pri izzivih materinstva. Delo in teme se prilagajajo željam in potrebam članic skupine.

Kontakt

Katarina Goričan Rugani

Psihoterapevtska praksa

bottom of page